Konstrukcje stalowe od ELANA PET z Torunia

Witamy na stronie internetowej firmy ELANA PET z Torunia!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży technicznej, oferującą szeroki wachlarz usług związanych z budową, a także demontażem różnego typu maszyn i urządzeń oraz tworzeniem konstrukcji stalowych.

Wykonujemy maszyny i urządzenia dla wielu branż przemysłu, w tym chemicznego, spożywczego, hutniczego, papierniczego. Specjalizujemy się w produkcji zbiorników i konstrukcji stalowych przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Chcąc zagwarantować odpowiednią wytrzymałość zbiorników ciśnieniowych, stosujemy nowoczesne technologie śrutowania i piaskowania konstrukcji stalowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

Profesjonalna obróbka metali

Równie ważnym aspektem naszej działalności jest produkcja części zamiennych. Realizując to zadanie, korzystamy z zaawansowanych technologicznie metod obróbki metali, takich jak: 

• obróbka skrawaniem,
• obróbka cieplna
• obróbka cieplno-chemiczna,
• jonowe azotowanie stali.

Wykonujemy też frezowanie czy toczenie metali oraz innego rodzaju prace związane z obróbką metali.

Świadczymy usługi z zakresu relokacji maszyn i linii produkcyjnych. Oferujemy kompleksową obsługę – od demontażu maszyn, przez ich przeniesienie w nowe miejsce, po montaż i rozruch mechaniczny. Zajmujemy się również skupem tworzyw sztucznych i recyklingiem PET.

Badania nieniszczące i niszczące – badania wytrzymałościowe

Dysponujemy nowocześnie wyposażonym laboratorium badań wytrzymałościowych, w którym nasi specjaliści przeprowadzają szereg badań niszczących i nieniszczących, pozwalających na ocenę stanu technicznego maszyn, urządzeń i konstrukcji spawanych. Specjalizujmy się w przeprowadzaniu badań nieniszczących, takich jak: 

• ultradźwiękowych UT, 
• rentgenowskich RT,
• magnetyczno-proszkowych MT, 
• penetracyjnych PT,
• wizualnych VT.

Na liście wykonywanych przez nas badań niszczących mieszczą się m.in. próba i próba rozciągania.

Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Toruniu, jednak zasięg naszego działania jest znacznie szerszy.Konstrukcje stalowe naszej produkcji znajdują uznanie wśród klientów w całym kraju, a także poza jego granicami. Korzystają oni również ze świadczonych przez nas usług, w tym obróbki metali. Wszystkie powierzone zadania wykonujemy starannie i terminowo. Serdecznie zapraszamy do współpracy!